Vinařský spolek Strachotín pořádá v sobotu 2. listopadu 2024 třetí ročník Podzimních otevřených sklepů. Sklepy budou otevřeny od 11.00 do 19.00 hodin. Občerstvení je zajištěno ve vybraných sklepech.
Vinařský spolek Strachotín pořádá v sobotu 2. listopadu 2024 třetí ročník Podzimních otevřených sklepů. Sklepy budou otevřeny od 11.00 do 19.00 hodin. Občerstvení je zajištěno ve vybraných sklepech.
datum:
11.11.2025
název:
Svatomartinský Mikulov
popis:
Již 12. ročník tradiční akce Svatomartinský Mikulov se opět vrací. Tentokrát proběhne od pátku 11. do neděle 20. listopadu.
Tradiční „den otevřených sklepů“ připravují jihomoravští vinaři z vinařského spolku VINITORES PALAVIENSIS v Pavlově u Mikulova ve spolupráci s obecním úřadem v Pavlově poslední listopadovou sobotu. Od 11.00 do 18.00 hodin bude otevřen rekordní počet 12 pavlovských sklepů. Zároveň bude otevřena obecní vinotéka.
V každém sklepě bude pro návštěvníky připraveno k ochutnávce cca 8 vzorků vín. Budete mít možnost nejen ochutnat kvalitní pálavská vína, ale prohlédnout si prostředí pavlovských vinných sklepů a seznámit se s pavlovskými vinaři.
Cena vstupenky: 700 Kč obsahuje:
- poukázky na odběr vín ve sklepích, účastnících se akce, za 400 Kč (4 x 100 Kč)
- ochutnávku vín ve sklepích
- degustační skleničku, katalog, tužku, tašku
Dne otevřených sklepů v Pavlově se budou účastnit tato vinařství:
- ing. Zdeněk Mikulský
- Réva Rakvice / sklep Pavlov
- Reisten, s.r.o.
- Vinařství Pavlov / Bohemia Sekt
- Vinařství Abrlovi
- Milan Zatloukal
- Jiří Šilinek
- Vilém Topolanský
- ing. Jan Garčic
- ing. Pavel Krška / Palavia Vinum
- Georgios Ilias
- Vladimír Foltýn
datum:
30.11.2025
název:
Rozsvícení stromečku
popis:
Tradiční rozsvěcování vánočního stromečku a započetí adventu.